Udstillingskalender

DBSK = Dansk Berner Sennen Klub
DKK = Dansk Kennel Klub

Tilmeldingsfrister til DBSKs udstillinger vil, hvis ikke andet er nævnt, være MANDAG KL. 23.59
Bemærk: Ved tilmelding til 2. anmeldelsesfrist er udstillingsgebyret kr. 100,- højere pr. hund.

Ydereligere oplysninger om udstillingerne findes på DBSKs og DKKs hjemmesider.

TILMELDINGSFRISTER:
For DKK og kredsenes frister henvises til https://www.hundeweb.dk/dkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=23

Kontaktperson vedrørende Dansk Berner Sennen Klub udstillinger:

Louise Nielsen

E-Mail: louisen@live.com

Dato StedDommerKlubTilmeldings frist Info
09.06.2018Otterup 40 års Jubilæumsudstilling

Hasmark Strand Camping
Strandvejen 205,
5450 Otterup
Jens Utke Ramsing, DK
Anikó Istvánné Juhász, HU
DBSKFørste: 07.05.18
Sidste: 14.05.18
kl. 23.59
PM

Invitation

Kontakt - Contact

Tilmelding
10.06.2018Otterup 40 års Jubilæumsudstilling

Hasmark Strand Camping
Strandvejen 205,
5450 Otterup
Jens Utke Ramsing, DK

Anikó Istvánné Juhász, HU
DBSKFørste: 07.05.18
Sidste: 14.05.18
kl. 23.59
PM

Invitation

Kontakt - Contact

Tilmelding
16.06.2018Vejen International Udstilling

Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Stefan Sincko, SLODKKFørste: 14.05.18
Sidste: 22.05.18
kl. 08.00
Tilmelding
17.06.2018Vejen International Udstilling

Vejen Idrætscenter
Petersmindevej 1
6600 Vejen
Per Svarstad, SEDKKFørste: 14.05.18
Sidste: 22.05.18
kl. 08.00
Kvalifikation til Crufts

Tilmelding
05.08.2018Billund Nordisk UdstillingMyriam Vermeire, BEDKK
Kreds 5
Første: 01.07.18
Sidste: 09.07.18
kl. 08.00
Tæller med til årets
DKK racevinder

Tilmelding
12.08.2018Kolding

KFUM Hallerne
Peter Tofts Vej 21
6000 Kolding
kommer senereDKK
Kreds 4
Skue
08.07.18
18.08.2018Bornholm International Udstilling

Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
Monica Blaha, AUTDKKFørste: 16.07.18
Sidste: 23.07.18
kl. 08.00
Tilmelding
19.08.2018Bornholm International Udstilling

Rønne Stadion Nord
Torneværksvej 1
3700 Rønne
Ramone Kazlauskaite, LTDKKFørste: 16.07.18
Sidste: 23.07.18
kl. 08.00
Tilmelding
25.08.2018HårlevBirgitte Grothen, DKDKK
Kreds 10
Skue
01.08.18Tilmelding
01.09.2018HanstholmHelen Davenport, GB
Eva Liljekvist Borg, SE
DBSKFørste: 30.07.18
Sidste: 06.08.18
kl. 23.59
02.09.2018HanstholmHelen Davenport, GB
Eva Liljekvist Borg, SE
DBSKFørste: 30.07.18
Sidste: 06.08.18
kl. 23.59
Tilmelding
08.09.2018AugustenborgBirgitte GothenTræning pladserne
i syd
25.08.18Indbydelse

Tilmelding

LP og Rally tilmelding
15.09.2018Års
Messecenter Års
Messevej 1
9600 Års
Jana Stefancova. SLODBSKFørste: 13.08.18
Sidste 20.08.2018
kl. 23.59
22.09.2018Ballerup International Udstilling

Ballerup Idrætsby
2750 Ballerup
Leif Ragner Hjort, NODKKFørste: 20.08.18
Sidste: 27.08.18
kl. 08.00
Mulighed for at blive Københavnsvinder (KBHV)

Tilmelding
23.09.2018Slagelse

Sørbymagle Hallen
Kirkerupvej 16
4200 Slagelse
Erikas Piskunovas, LTDBSKFørste: 20.08.18
Sidste: 27.08.18
kl. 23.59
03.11.2018Herning International Udstilling

MCH Messecenter Herning
Vardevej 1
DK-7400 Herning
Kimo Mustoven, FIDKKFørste: 01.10.18
Sidste: 08.10.18
kl. 08.00
Tilmelding
04.11.2018Herning International Udstilling

MCH Messecenter Herning
Vardevej 1
DK-7400 Herning
Satu Ylä MononenDKKFørste: 01.10.18
Sidste: 08.10.18
kl. 08.00
Søndag er der mulighed for
at blive Danmarksvinder

Tilmelding

17.11.2018Strib
Strib Fritidscenter
Ny Billeshavevej 1-3
5500 Middelfart
Heike Schraven, DEDBSKFørste:15.10.18
Sidste: 22.10.18
kl. 23.59
17.11.2018Spøttrup

Kulturhal
Nørremarken 1
7860 Spøttrup
kommer senereDKK
Kreds 9
Skue
13.10.18Tilmelding
02.12.2018Køge

Rishøj Idrætscenter
Skolevej 7
4600 Køge
kommer senereDKK
kreds 2
Skue
11.11.18
kl. 23.59
Tilmelding
08.12.2018Vordingborgkommer senereDKK
Kreds 10
Skue
03.11.18
kl. 23.59
26.01.2019Nykøbing Hallen,
7900 Nykøbing
kommer senereDKK
Kreds 10
Skue
06.01.2019
kl. 23:59
Web tilmelding
03.02.2019Årslev, Fynkommer senereDKK
Kreds 3
Skue
30.12.2018 Web tilmelding